
Vervoermiddelen voor pluimvee of broedeieren die Nederland binnenkomen vanuit EU (Europese unie) hoog-risicolanden of landen buiten de EU, moeten direct na binnenkomst extra gereinigd en gedesinfecteerd worden. Noorwegen en Zweden zijn toegevoegd aan de lijst met EU hoog-risicolanden. De NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit
) verplicht dit in verband met een uitbraak van de besmettelijke variant van vogelgriep (HPAI).
Op de website van de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit ) staat een lijst met desinfectiemiddelen die hiervoor gebruikt mogen worden. Deze lijst is door het Ctgb (College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden ) opgesteld.
Lees voor meer informatie over de verplichting het nieuwsbericht van NVWA: Vogelgriep (HPAI) nu ook in Noorwegen: extra R&O vervoermiddelen verplicht. Bekijk de website van de NVWA voor meer informatie over vogelgriep.