Publicatiedatum 03-03-2021 | 13:11

De Europese Commissie heeft in februari 2021 vijf besluiten gepubliceerd over het goedkeuren van drie werkzame stoffen voor gebruik in biociden. Naast carbendazim zijn twee vormen van actief chloor goedgekeurd, die verschillen in de manier waarop het chloor gegenereerd wordt.
De Europese Commissie heeft op 25 februari de volgende besluiten gepubliceerd over het goedkeuren van de volgende werkzame stoffen in de bijbehorende productsoort(en):
- actief chloor, door middel van elektrolyse verkregen uit natriumchloride voor gebruik in biociden van de productsoorten 2, 3, 4 en 5.
- uit hypochloorzuur vrijgekomen actief chloor als werkzame stof voor gebruik in biociden van de productsoorten 2, 3, 4 en 5.
- carbendazim als werkzame stof voor gebruik in biociden van de productsoorten 7 en 10.
De Europese Commissie heeft op 26 februari de volgende besluiten gepubliceerd over het goedkeuren van de volgende werkzame stoffen in de bijbehorende productsoort:
- actief chloor, door middel van elektrolyse verkregen uit natriumchloride voor gebruik in biociden van productsoort 1.
- uit hypochloorzuur vrijgekomen actief chloor als werkzame stof voor gebruik in biociden van productsoort 1.
Meer informatie:
- Op deze pagina vindt u een overzicht van de productsoorten.
- Het Europese traject van stofgoedkeuring: bekijk de infographic EU - goedkeuring Werkzame stoffen.
- Raadpleeg de database op de website van ECHA over goedkeuring of niet-goedkeuring van werkzame stoffen.